رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » رای دادگاه برای برگشت مهرهای تاریخی چغامیش، به نفع ایران صادر شده است

رای دادگاه برای برگشت مهرهای تاریخی چغامیش، به نفع ایران صادر شده است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سلطانی فر

رئیس سازمان میراث فرهنگی از بازگشت مهرهای تاریخی چغامیش در سال ۹۴ خبر داد و گفت: رای دادگاه برای برگشت این اشیا به نفع ایران صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی در حاشیه بازدید سفرای کشورهای خارجی از نمایشگاه اشیای تاریخی خوروین و تقدیر از سفیر بلژیک که پیش از ظهر دوشنبه در موزه ملی ایران برگزار شد به خبرنگاران حوزه میراث فرهنگی گفت: دادگاه به نفع ایران رای داده است و این مهرهای تاریخی به ایران برگشت داده میشود همچنین برای برگشت الواح هخامنشی نیز با تمام توان تلاش می‌کنیم این مجموعه شامل اشیای ارزشمندی هستد که نمی توان برای آنها قیمتی تعیین کرد.

وی گفت: پرونده مربوط به بازگشت اشیای تاریخی منطقه خوروین ثابت کرد که در نهادها و محافل سیاسی یا حقوقی میتوانیم با دفاع منطقی و حقوقی فعالیت خود را به اثبات برسانیم.

سلطانی‌فر درباره اینکه چرا تنها بخشی از موزه بزرگ خراسان افتتاح شده بدون اینکه اشیای زیادی در آن به نمایش گذاشته شده باشد بیان کرد: در حدود نیمی از موزه بزرگ خراسان اشیای تاریخی وجود دارد و سه برابر آن نیز در مخزن موزه نگهداری می شود. اکنون تمام موزه افتتاح شده ولی سناریو اشیا سناریویی است که باید به مرور تعریف شود اکنون تعداد قابل توجهی شی از شهرهای مختلف جمع آوری شده است و می تواند به لحاظ محتوایی در جایگاهی بعد از موزه ملی قرار گیرد. همچنین در نظر دارمی تا اشیای تاریخی را به صورت دوره ای نمایش دهیم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید