رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » پروژه ساخت ۳۰ هتل در کشور

پروژه ساخت ۳۰ هتل در کشور

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

غلام‌حیدر ابراهیم بای‌سلامی

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری از اجرایی شدن طرح «۱۰۰ هتل؛ ۱۰۰ کسب و کار» در کشور خبر داد و گفت: در مرحله اول این پروژه را با ساخت ۳۰ هتل در کشور آغاز می‌کنیم.

غلام‌حیدر ابراهیم بای‌سلامی درباره ایده طرح «صد هتل، صد کسب و کار» به خبرنگار مهر گفت: از آنجا که سازمان تامین اجتماعی بزرگترین بنگاه اقتصادی و اجتماعی بعد از دولت است هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی (هگتا) را ایجاد کرده و با توجه به رونق گردشگری در کشور بررسی‌ها برای پروژه صد هتل، صد کسب و کار را شروع کرده است.

وی تصریح کرد: برای آغاز این کار با مسئولان ۳۱ استان مذاکره و مکاتبه شده و زمین‌هایی را نیز معرفی کرده‌اند و جانمایی‌ها نیز انجام شده است. کمیته‌های فنی در حال بررسی زمین‌هایی هستند که از سوی برخی از استانها معرفی شده است. در مرحله اول، کار را با ساخت ۳۰ هتل شروع خواهیم کرد.

بای سلامی گفت: در اواخر اردیبهشت ماه سال آینده همایش سرمایه‌گذاری در پروژه ۱۰۰ هتل ۱۰۰ کسب و کار  را برگزار می‌کنیم. در این همایش گروه‌های هتلسازی و هتلداری و سرمایه‌گذاران در حوزه هتلسازی ایران و جهان را گردهم جمع می‌کنیم تا بتوانیم این پروژه را آغاز کنیم برخی از بسته های سرمایه‌گذاری این هتل‌ها به دو زبان انگلیسی و فارسی آماده شده است تا در اختیار سرمایه‌گذار قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: دلیل اجرای این پروژه این است که بعد از برجام و توافقات انجام شده، بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت در حوزه گردشگری رغبت پیدا کرده‌اند از طرفی شرکت های ساختمانی نیز باید فعال می‌شدند و کشور را از رکود بیرون می‌آوردند به همین دلیل از کارشناسان و اساتید خواستیم تا دورهم جمع شده و بسته‌های سرمایه‌گذاری برای حوزه گردشگری مشخص کنیم.

وی یکی از اقدامات دیگر این هلدینگ گردشگری را افزودن چند هتل به گروه هتلهای هما اعلام کرد و گفت: در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، قم و همدان پروژه‌های دیگری به گروه هتل هما با احداث هتلهای پنج ستاره  جدید اضافه خواهد شد. همچنین مجوز ساخت هتل همای اصفهان را بعد از ۲۱ سال گرفتیم و قرار است که این هتل در نزدیکی کوه صفه  شهر اصفهان ساخته شود.  در چند سال گذشته ممانعت‌های زیادی برای ساخت آن می شد اما اکنون با همکاری استاندار، مسئولان و استانداری اصفهان، شهردارو شورای شهر مجوز ساخت هتل پیگیری و در نهایت برای دریافت آن موافقت شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید