رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » هتل هایی در قالب طرح ۱۴ معصوم ایجاد می شود که ظاهر کپر مانند دارند

هتل هایی در قالب طرح ۱۴ معصوم ایجاد می شود که ظاهر کپر مانند دارند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مسعود سلطانی‌فر

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: هتل هایی در قالب طرح ۱۴ معصوم ایجاد می شود که ظاهر کپر مانند دارند اما در داخل امکانات هتل ۵ ستاره را دارا هستند .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست مشترک با  سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم با اشاره بر اهمیت مناطق کمتر برخوردار و روستاهای دارای ظرفیت های گردشگری، صنایع دستی و حتی میراث فرهنگی در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری که باید روستاها را به مرکز تولید در کشور تبدیل کرد گفت: با توجه به برنامه ریزی ها و تحقیقات صورت گرفته باید در مدت برنامه پنج ساله ششم  بتوانیم روستاهای مورد نظر را در حوزه های مورد بحث به سرانجام برسانیم و به ویژه در حوزه فرش نیزباید اهتمام ویژه ای انجام شود زیرا فرش و فرشبافی در روستاها حرف اول را می زند و جزو مهمترین مشاغل روستایی به حساب می آید.

وی در زمینه لزوم تسریع در اجرای طرح کانون های گردشگری و صنایع دستی روستایی در کشور گفت: باید کار را به لحاظ کمی تعریف کرد برای نمونه تا پایان امسال باید تعدادی از روستاهای کشور هدف گذاری شود و به عنوان حوزه های فعال گردشگری و صنایع دستی روستایی و بوم گردی برای رونق گردشگری درکشور به بهره برداری برسد.

سلطانی فر ادامه داد: خوشبختانه ورود گردشگران غربی به کشور روند رو به رشد دارد که به همین منظور نیز ارتقای امکانات مربوط به گردشگری در حال توسعه و با افزایش این موج آینده بسیار خوبی در انتظار گردشگری کشور است.

وی تصریح کرد: در طرح ۱۴ معصوم که با تامین اعتبار اجرایی می شود، ۱۴ نقطه دارای ظرفیت گردشگری از جمله مناطق کویری انتخاب شدند. با ایجاد هتل هایی که ظاهر کپر مانند دارند اما در داخل امکانات هتل ۵ ستاره را دارا هستند به گردشگران داخلی و خارجی ارائه خدمات  می شود، نام ۱۴ معصوم نیز به دلیل قداست این نام و نیز ایجاد انگیزه برای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: بنابراین امسال بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ روستا را با توزیع جغرافیایی هدف گذاری می کنیم تا درحوزه طرح های مورد نظر گردشگری کانون های گردشگری، صنایع دستی روستایی ایجاد شود که خود مولد اشتغال پایدار روستایی در کشور است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید