رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » لزوم توجه به توسعه پایگاه های گردشگری ساحلی و دریایی هرمزگان

لزوم توجه به توسعه پایگاه های گردشگری ساحلی و دریایی هرمزگان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ساحل

بندرعباس – مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بر لزوم توجه به توسعه پایگاه های گردشگری ساحلی و دریایی در هرمزگان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، ابراهیم ایدنی خواستار افزایش دید اقتصادی به بخش های دریایی شد و گفت: ضرورت ایجاد شرکت های تخصصی توانمند در بحث خارج سازی مغروقه ها، مقابله با آلودگی و جستجو و نجات دریایی در کشور احساس می شود.

ایدنی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای توسعه پایگاه های گردشگری ساحلی و دریایی در هرمزگان باید هرچه بیشتر مورد توجه سازمان بنادر قرار گیرد، گفت: ساماندهی شناورهای ناجی در سواحل، احداث اسکله های شناور برای کلوب های همیار ناجی، نصب دکل در سیستم های ارتباطی در مناطق گردشگری و الزام خدمه شناورهای تفریحی به دارا بودن گواهینامه دریانوردی از جمله اقدامات صورت گرفته و برنامه های در دست اجرا در این استان است.

ایدنی افزود: توسعه و لایروبی کانال دسترسی دریایی بندر شهید رجایی نباید مغفول واقع شود و باید مطالعات کارشناسی برای توسعه خدمات دریایی نیز صورت گیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خواستار افزایش دید اقتصادی به بخش‌های دریایی شد و اضافه کرد: ضرورت ایجاد شرکت های تخصصی توانمند در بحث خارج سازی مغروقه ها(سلویج)، مقابله با آلودگی و جستجو و نجات دریایی در کشور احساس می شود.

ایدنی استفاده از ظرفیت بانکرینگ(سوخت رسانی)، آبرسانی به کشتی ها و تامین قطعات یدکی شناورها در لنگرگاه را از دیگر فرصت هایی دانست که با انجام حمایت مالی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و تقویت بخش خصوصی می تواند توسعه یابد.

این مقام مسئول همچنین از جدیت و قاطعیت اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در عدم ثبت شناورهای مورد استفاده در فعالیت های قاچاق در استان نیز سخن به میان آورد.

وی تقویت منابع مالی برای تشویق نیروهای انسانی موفق در عملیات هایی همچون جستجو و نجات دریایی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: قرارداد شناورهای جستجو و نجات و سایر شرکت های دریایی باید به سمت قراردادهای بلند مدت پیش برود تا برنامه ریزی ها بهتر انجام شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید