رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » نمایشگاهی از عکس‌های تهیه شده با موضوع موانع معماری ابنیه‌های تاریخی

نمایشگاهی از عکس‌های تهیه شده با موضوع موانع معماری ابنیه‌های تاریخی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نمایشگاه

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری انجمن گردشگری معلولان پارس، نمایشگاهی از عکس‌های تهیه شده با موضوع موانع معماری موجود در ابنیه‌های تاریخی و اقامتی کشور را برپا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انجمن گردشگری معلولان پارس، این نمایشگاه در  راهرو اصلی سازمان از چهارم اسفند به مدت ده روز برپا شد مدیرعامل انجمن معلولان پارس در این خصوص گفت: به دلیل مشکلات و گرفتاری‌های کاری، مالی و درمانی و ده‌ها معضل دیگر که معلولان و سالمندان کشور با آن مواجه هستند، حضور فعال و تلاش معاش و زندگی برای آنها دشوار است، اگر فرصتی هم برای مسافرت و گردش و تفریح فراهم شود، موانع عدیده معماری این امکان را برای بیشتر کسانی که از معلولیت و محدودیت‌های حرکتی و حسی رنج می‌برند ناممکن یا با سختی‌ها بسیار همراه می‌کند که لذت سفر و تفریح را برای این افراد و همراهانشان با تلخی همراه می کند.

محمداسمعیل شیخ قرایی افزود: بعداز گذشت چند دهه از پیروزی انقلاب و رشد و گسترش چشم گیر امکانات رفاهی کشور متاسفانه چنانچه باید و شاید برای رفع موانع معماری در سطح شهر و اماکن عمومی و مراکز گردشگری و… اقدامی صورت نگرفته است.

امیدواریم این حرکت سازمان میراث فرهنگی شروعی باشد برای این مهم و با توجه به رفع تحریم‌ها و امید به گسترش فعالیت‌های اقتصادی و رونق صنعت گردشگری، رفع این موانع و فراهم آوردن تسهیلات لازم برای گردشگری افراد معلول و سالمند (پاراتور) مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید