رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » راه‌اندازی صندوق توسعه «گردشگری سلامت»

راه‌اندازی صندوق توسعه «گردشگری سلامت»

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

health

عضو هیأت مدیره‌ی انجمن گردشگری ایران خواستار راه‌اندازی صندوق توسعه‌ی گردشگری سلامت در کشورهای اسلامی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خراسان رضوی، دکتر عبدالله یونسی در دومین روز همایش گردشگری سلامت کشورهای اسلامی، اظهار کرد: باید تمام امکانات درمانی، بهداشتی و آخرین نمونه‌های تحقیقات پزشکی در فضایی در قالب شهرک سلامت تعریف شود. جمعیت کشورها در حال افزایش است و از آنجا که کشورها با هم در ارتباط هستند، باید محلی باشد تا تمام امکانات را در اختیار قرار دهد.

او با اشاره به این‌که زمان برای بیماران، بسیار ارزشمند است، یادآوری کرد: بیماران برای پیدا کردن بیمارستان خوب نباید زمان زیادی صرف کنند و شهرک‌های سلامت می‌توانند این معضل را حل کنند.

وی با بیان این‌که فردی که برای درمان از منطقه‌ای به منطقه دیگر می‌رود، نیازمند هزینه‌های جانبی دیگر است، گفت: در این بین، بخش‌های دیگری از جمله شرکت‌های مسافرتی، شرکت‌های بیمه‌یی و داروخانه‌ها درگیر می‌شوند. حتی اگر خانه‌های مسکونی در شهرک سلامت ایجاد شوند، بیماران می‌توانند با نظارت پزشک در خانه‌ی خود تحت مراقبت باشند.

او اظهار کرد: شهرک‌های سلامت در کشورهای دیگر برای ثروتمندان است، اما در ایران ایجاد شهرک سلامت باید برای تمام اقشار باشد.

یونسی ادامه داد: کشورهای اسلامی باید به‌دنبال تشکیل صندوق توسعه‌ی گردشگری سلامت باشند که 100میلیون دلار برای آن پیش‌بینی شده است و 50 درصد آن را باید کشورهای اسلامی سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: 100 هکتار زمین در کنار فرودگاه آزادی هشتگرد تهران برای احداث شهرک‌های سلامت در اختیار داریم. امیدواریم راه‌اندازی این صندوق هرچه زودتر مصوب شود.

راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید