رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ثبت رکوردی جدید در تاریخ گردشگری یونان

ثبت رکوردی جدید در تاریخ گردشگری یونان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

یونان

استقبال مسافران انگلیسی و آمریکایی از یونان در سال 2015، رکورد جدیدی را در تاریخ گردشگری این کشور به ثبت رساند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، تعداد گردشگران خارجی یونان، درآمد این حوزه را طی سال 2015 به رقمی بی‌سابقه رسانده است. بطوری که آمارها نشان می‌دهد این رکوردشکنی بیشتر مرهون افزایش تعداد مسافران انگلیسی و آمریکایی در تعطیلات سال گذشته میلادی است.

بر این اساس، درآمد صنعت گردشگری یونان در سال گذشته به 14 میلیارد و 200 میلیون یورو رسید و رشد سالیانه 6 درصد را حفظ کرده است. درآمد حاصل از سفر گردشگران آمریکایی به 945 میلیون و 600 هزار یورو افزایش پیدا کرد و این رقم در رابطه با مسافران انگلیسی تا دو میلیارد یورو رشد داشته است.

این سود در حوزه گردشگری یونان بیشتر حاصل کاهش ارزش یورو در برابر قیمت دلار آمریکا و پوند انگلیس طی سال 2015 است. این آمار در حالی به دست آمده که پولی که هر مسافر برای سفر خود به یونان خرج می‌کند، با 1.2 درصد کاهش نسبت به سال 2014 به 582 میلیون و 900 هزار یورو رسیده است.

آلمانی‌ها و فرانسوی‌ها هم نقش پررنگی در رشد آمار گردشگری یونان داشتند؛ مسافران آلمانی 13.6 درصد بیشتر از سال گذشته در این کشور خرج کردند و فرانسوی‌ها رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت رساندند. درآمد یونان از میزبانی گردشگران فرانسوی‌ 6.6 درصد افزایش داشته و رقم آن به یک میلیارد و 200 میلیون یورو رسیده است.

این در حالیست که آمار مربوط به گردشگران روس کاهش چشمگیری داشته و با نزولی 63.2 درصدی به 425 میلیون و 500 هزار یورو رسیده است.

تنها در ماه دسامبر 2015 آمار گردشگران یونانی شاهد 12.2 درصد افزایش یوده و به 205 میلیون یورو رسید، در حالی که تعداد گردشگران خارجی این کشود به نسبت همین بازه زمانی در سال 2014 کاهشی 9.3 درصدی را شاهد بود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید