رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » حریم و ضوابط حفاظتی محله انارستان شهر املش در استان گیلان تصویب شد

حریم و ضوابط حفاظتی محله انارستان شهر املش در استان گیلان تصویب شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

املش

حریم و ضوابط حفاظتی محله انارستان شهر املش در استان گیلان تصویب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به موجب بند ۱۲ از ماده ۳ قانون اساسنامه موظف است محدوده عرصه و حریم و ضوابط و مقررات حفاظتی آثار تاریخی فرهنگی که در فهرست آثار ملّی به ثبت رسیده اند را تعیین و ابلاغ کند. از این رو حریم و ضوابط حفاظتی محله انارستان شهر املش در استان گیلان تصویب شد. نقشه  این حریم در بر گیرنده تعداد ۲۱ اثر ارزشمند تاریخی است و از این تعداد ۹ اثر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. که عبارتند از خانه­ میرزا­یوسف صوفی ، خانه محمد­تقی­ صوفی سیاوش،  خانه صوفی عنایتی، خانه پاک سرشت صوفی، سه خانه خانم نعمتی، خانه گوهر تاج خانم که در سال 82 ثبت شد، خانه­ عبدالعلی­ خان­ صوفی که امسال ثبت شد، خانه­ عزیزاله­ خان ­صوفی و پل خشتی املش.

 محدوده حریم این آثار تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هرگونه دخل‌ و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی «تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده» جرم محسوب می‌شود و مرتکب، مشمول مجازات‌های قانونی می شود.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید