رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » نجات 17 گردشگر آلمانی که همراه سه راهنمای ایرانی در ارتفاعات دماوند ناپدید شده بودند!

نجات 17 گردشگر آلمانی که همراه سه راهنمای ایرانی در ارتفاعات دماوند ناپدید شده بودند!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگران آلمانی

17 گردشگر آلمانی که همراه سه راهنمای ایرانی در ارتفاعات دماوند ناپدید شده بودند، با عملیات هشت ساعته امدادگران هلال‌احمر نجات یافتند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران در این باره به جام جم گفت: ساعت 15 روز دوشنبه یکی از مسئولان هیات کوهنوردی تهران در تماس با سازمان هلال احمر گزارش داد یک گروه شامل تعدادی جهانگرد آلمانی ابتدا وارد روستای ییلاقی آبگرم شهر رینه لاریجان آمل شده و سپس قصد کوهنوردی داشتند اما در ارتفاعات کوهستانی گم شده اند.

با گزارش این حادثه امدادگران متوجه شدند این افراد از تهران به استان مازندران سفر کرده و قصد صعود به ارتفاعات دماوند را داشته اند که در مسیر ناپدید شده اند.

مهدی ولی پور افزود: 15 امدادگر از شهرستان آمل و استان مازندران در قالب سه گروه عملیاتی برای یافتن افراد گمشده به کوهستان اعزام شدند. آنها در ادامه جستجوهایشان متوجه شدند گمشدگان شامل یک مرد روستایی که آشنا به محل بوده، دو راهنمای تور و 17 جهانگرد آلمانی بودند. عملیات جستجو برای یافتن آنها در حالی ادامه داشت که شرایط جوی و سردی هوا، کار را با مشکل رو به رو کرده بود اما امدادگران همچنان دست از تلاش برای یافتن افراد گمشده برنداشتند.

عملیات 8 ساعته برای نجات 20 گمشده

وی ادامه داد: در ادامه عملیات جستجو، از امدادگران کوهستان که به فنون کوهنوردی آشنایی کامل داشتند نیز کمک خواستیم. امدادگران با گذشت هشت ساعت عملیات نفسگیر در هوای سرد زمستان، آنها را که احتمال یخزدگی برایشان وجود داشت، زنده نجات دادند و به سلامت از کوهستان خارج و به روستا منتقل کردند و پس از اقدامات درمانی، صبح دیروز 17 جهانگرد آلمانی که 9 زن و شش مرد با میانگین سنی 50 تا 70 سال بودند، همراه دو مرد ایرانی راهنمای تورشان به سلامت به تهران بازگشتند.

افراد گمشده کوهنورد نبودند

در این رابطه حسین رضایی، روابط عمومی فدراسیون کوهنوردی کشور نیز به جام جم گفت: این جهانگردان آلمانی که در جریان صعود به قله دماوند در ارتفاعات کوهستانی گم شده بودند، جهانگرد بوده و به اصول کوهنوردی آشنا نبودند و بدون هماهنگی لازم برای صعود به این ارتفاعات سفرکرده بودند. اما با توجه به این که موضوع ناپدید شدن آنها به فدراسیون کوهنوردی گزارش شده بود ما موضوع را به امدادگران جمعت هلال احمر گزارش دادیم و برای نجات آنها در خواست کمک کردیم. خوشبختانه این عملیات با موفقیت انجام شد و افراد نجات یافتند.

دکتر حمید مساعدیان، مسئول کارگروه جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی کشور هم در این رابطه به جام جم گفت: اگر فدراسیون کوهنوردی بموقع عمل نمی کرد و امدادگران هلال احمر و امداد کوهستان بسرعت عملیات جستجو را آغاز نمی کردند، ممکن بود هر 20 نفر آنها بر اثر سرمازدگی جان خود را از دست بدهند.

جهانگردان نجات یافته در یکی از هتل های تهران اسکان یافته اند و بزودی به آلمان بازمی گردند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید