رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » باغ تاریخی ملک به عنوان باغ ارگانیک مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

باغ تاریخی ملک به عنوان باغ ارگانیک مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مسجد جامعی

باغ تاریخی ملک به عنوان باغ ارگانیک مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و چهارمین تهران گردی احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران پیش از ظهر جمعه 23 آبان در منطقه یک با حضور عکاسان و خبرنگاران و احمد دنیامالی عضو دیگر شورای شهر تهران برگزار شد.

در این برنامه اعضای تیم تهران‌گردی به باغ تاریخی حاج حسین ملک در منطقه یک رفتند. این باغ تاریخی به سه بخش تقسیم شده که دو بخش از آن را شهرداری منطقه تملک کرده و بخش دیگر نیز قرار است تملک شود تا همه آن به عنوان پارک گیاهان ارگانیک، مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

در این بازدید احمد مسجد جامعی پیشنهاد داد که نام این باغ تاریخی، به نام حاج حسین ملک نامگذاری شود، چرا که حاج حسین ملک فرد شناخته شده‌ای است که موقوفات زیادی در کشور دارد.

وی همچنین پیشنهاد داد که دیواره‌های باغ‌، به سبک دیوارهای قدیمی ساخته شود و کف‌سازی آن نیز با خاک فشرده انجام شود نه اینکه دیواره‌های جدید با مصالح به روز را برای تزئین این باغ استفاده کنند.

بخشی از این باغ که هنوز تملک نشده، در اختیار یک مالک خصوصی است. داخل این باغ، کوشک قدیمی و تاریخی متعلق به حاج حسین ملک قرار دارد.

شهرداری منطقه یک در صدد است تا با رایزنی انجام شده با مالک، این باغ را به تملک خود در بیاورد تا مجموعه این باغ به عنوان باغ ارگانیک مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید