رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » جشنواره فرهنگ اقوام ایران‌زمین امسال با محوریت موضوعی ازدواج اقوام در شهریور ماه

جشنواره فرهنگ اقوام ایران‌زمین امسال با محوریت موضوعی ازدواج اقوام در شهریور ماه

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

جشنواره

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: جشنواره فرهنگ اقوام ایران‌زمین امسال با محوریت موضوعی ازدواج اقوام در شهریور ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم کریمی در نشست برنامه‌ریزی جشنواره فرهنگ اقوام ایران‌زمین گفت: جشنواره امسال با تغییر نگاه و بازنگری کلید خورده و جلسات آسیب شناسی با تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی و بررسی نظرات کارشناسی در حال برگزاری است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه در سنوات قبل در برگزاری این جشنواره، بر بین‌المللی شدن و همچنین کاربردی شدن جشنواره تاکید شده و بر بهره‌مندی از این ظرفیت استان بر ماندگاری مسافر در استان اشاره شده است، افزود: با جلسات برگزار شده با سازمان، بین‌المللی شدن جشنواره به تصویب رسیده و اجرای آن با حضور اقوام کشورهای حوزه آسیای میانه به سال 95 موکول شده است و امسال نیز براساس استانداردهای بین‌المللی نسبت به اجرای این جشنواره اقدام خواهد شد.

کریمی با بیان اینکه استان گلستان به عنوان پایلوت برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین ثبت شده، خاطرنشان کرد: هر سال با محوریت موضوعی خاص نسبت به اجرای جشنواره اقدام می‌شود.

وی تقارن زمانی برگزاری جشنواره امسال را با جشن ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)عنوان کرد و افزود: جشنواره امسال با محوریت موضوعی ازدواج اقوام از24 لغایت 27 شهریور ماه برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان، در ادامه به مشکلات هزینه‌کرد این جشنواره اشاره داشت و گفت: امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ،کاهش هزینه‌ها در نظر گرفته شده و بنا داریم از ظرفیت بخش خصوصی و اسپانسرینگ در اجرای این جشنواره بهره گرفته شود.

وی آسیب‌شناسی و آنالیز برنامه‌های دوره‌های گذشته این جشنواره را در برگزاری هرچه بهتر جشنواره امسال موثر دانست و تصریح کرد: در جلسات کارشناسی با مرور جشنواره‌های گذشته و بهره‌مندی از تجربیات و ارائه راهکارهای مطلوب، بهترین مورد لحاظ خواهد شد و با جمع‌بندی نظرات نسبت به اجرای هرچه بهتر جشنواره امسال تلاش می‌شود.

به گزارش ایسنا، جشنواره فرهنگ اقوام ایران‌زمین امسال در محورهای مختلفی همچون معرفی و نمایش آداب و رسوم، آیین‌های ویژه اقوام، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی جهت معرفی توانمندی‌های صنایع دستی اقوام ایران زمین و کشورهای مدعو، برپایی نمایشگاه جاذبه‌های گردشگری و معرفی شهرها و روستاهای هدف گردشگری، اجرای موسیقی محلی اقوام، اجرای برنامه‌ها و نمایش‌های آیینی اقوام برگزار خواهد شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید