رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » برگزاری نمایشگاه‌های 7 هزار سال هنر ایران درکشورها

برگزاری نمایشگاه‌های 7 هزار سال هنر ایران درکشورها

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

موزه‌

مدیر اداره کل موزه‌های کشور از برگزاری نمایشگاه‌های 7 هزار سال هنر ایران درکشورهای آلمان، اتریش، فرانسه، ایتالیا، هند، مکزیک، سنگاپور و آمریکا خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد رضا کارگر با اشاره به تجارب و دستاوردهای فرهنگی، علمی و تاریخی نمایشگاه‌های 7 هزار سال هنر ایران در اروپا در سال‌های 79 تا 84 گفت: با رویکرد دولت جدید به دیپلماسی فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی برگزاری مجدد نمایشگاه 7 هزارسال هنر ایران با هدف معرفی گوشه‌هایی از تاریخ و تمدن غنی ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

او افزود: نخستین کاروان ایرانی اواخر 2016 میلادی و اوایل 2017 میلادی با برگزاری همایش و نشست‌های تخصصی در کشور آلمان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، نمایشگاه 7 هزار سال هنر ایران شامل 178 قطعه شی ارزشمند هنر، فرهنگ و تمدن ایران باستان تا آغاز دوران اسلامی پاییز 1379 از ایران خارج شد.

نخستین نمایشگاه در آبان همان سال در موزه تاریخ هنر وین به نمایش درآمد و به دلیل استقبال مردم تا 20 روز پس از زمان مقرر که فروردین 1380 در نظر گرفته شده بود، تمدید شد.

موفقیت نمایشگاه 7 هزار سال هنر ایران در اتریش باعث شد تا کشورهای دیگر خواهان برگزاری این نمایشگاه در کشورشان شوند. پس از وین این اشیای موزه‌ای در تالار هنر دولتی شهر بن آلمان و سپس در سالن هنر «سنت پیتر آبی» شهر «گنت» بلژیک به نمایش در آمد.

بعد از این کشورها سوئیس از بهمن 1381 تا خرداد 1382 به مدت 5 ماه در موزه «بازل» میزبان این نمایشگاه بود. پس از آن به اسپانیا منتقل شد و در 3 شهر «سویا»، «ساراگوزا» و «سانتیاگو» در معرض دید عموم قرار گرفت و مهر سال 83 راهی کرواسی شد. قرار بود در همان سال اشیا به ایران باز گردد اما به دلیل درخواست کشور پرتغال و لزوم انتقال نمایشگاه به این کشور، پرتغالی‌ها توانستند 2 ماه میزبان اشیای باستانی ایران باشند و این آثار خرداد 1384 به کشور بازگشتند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید