رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » نمایشگاه آی بی تی آلمان به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه گردشگری دنیا

نمایشگاه آی بی تی آلمان به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه گردشگری دنیا

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

قادر تقی زاده

اردبیل – معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: باوجود تأکید مسئولان میراث فرهنگی جهت حضور این استان در بزرگترین نمایشگاه گردشگری دنیا، این مهم در استان تأمین اعتبار نشد.

قادر تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نمایشگاه آی بی تی آلمان به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه گردشگری دنیا است که ۱۸۵ کشور در آن حضور می یابند، تصریح کرد: باوجود اینکه قابلیت های نمایشگاه تشریح شده بود اما تأمین اعتبار نشدیم.

وی افزود: در این نمایشگاه ۱۰ هزار شرکت گردشگری حضور می یابند و بازدید کنندگان رویدادهای آن ۲۳ هزار  نفر و بازدیدکنندگان خصوص آن نزدیک به ۵۰ هزار نفر هستند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان با تأکید به سابقه ۴۹ ساله برگزاری این نمایشگاه افزود: سال گذشته نیز استان اردبیل به صورت محدود در نمایشگاه حضور یافت.

تقی زاده برآورد مالی حضور در این نمایشگاه را ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این مبلغ از سازمان برنامه و بودجه استان درخواست گردید که اعلام شد به دلیل کمبودهای مالی نمی تواند تأمین شود.

وی متذکر شد: این در حالی است که ۱۲ شرکت بخش خصوصی برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند و شرکت مارال گشت حضور خود را اعلام کرده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان در خصوص پاسخ مسئولان برای تأمین مالی حضور در نمایشگاه گفت: گفته شد با محدودیت اعتباری مواجه هستیم.

تقی زاده افزود: در وضعیت فعلی نه از دستگاه های اجرایی و نه از میراث فرهنگی استان در نمایشگاه حضور نخواهند یافت و صرفا شرکت گردشگری مارال گشت با هزینه های شخصی در نمایشگاه حضور می یابد.

وی با تأکید به تاثیر این نمایشگاه در جذب سرمایه گذاری خارجی به ویژه در دوران پساتحریم ادامه داد: تنها راهکار ما توزیع مقداری اقلام تبلیغاتی از طریق این شرکت گردشگری است.

به گفته معاون گردشگری میراث فرهنگی استان در عین حال آلاچیق عشایر نیز در نمایشگاه آی بی تی برای اولین بار نمایش داده می شود.

وی با بیان اینکه این شرکت فضای ۵۰ متری را در نمایشگاه به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: سال گذشته آلاچیق به دلیل محدودیت فضا به صورت نمادین معرفی شد اما امسال به صورت واقعی آلاچیقی به نمایشگاه آلمان اعزام می شود.

تقی زاده تأکید کرد: برای حمایت از حضور این شرکت بخش خصوصی تنها توانستیم آلاچیق را به همراه اقلام نمایشگاه و بدون صرف هزینه از سوی شرکت ارسال کنیم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید