رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » به زودی گردشگران ایرانی به مصر سفر می‌کنند

به زودی گردشگران ایرانی به مصر سفر می‌کنند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

egypt

وزیر گردشگری مصر گفت که گردشگران ایرانی به زودی در ژوئن آینده (خرداد) از شهرهای گردشگری مصر بازدید خواهند کرد.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا ؛ هشام زعزوع با بیان اینکه هیچ خطری در رابطه با ورود این افراد به کشور وجود ندارد، افزود که گردشگران ایرانی سه برابر گردشگران اروپایی در کشور هزینه می‌کنند.

وی هم‌چنین تاکید کرد که در خصوص آنچه درباره اشاعه فرهنگ تشیع در مصر گفته می‌شود، مبالغه شده است.

زعزوع در ادامه به طرحش برای گفت‌وگو میان جبهه‌ نجات ملی و مخالفان از یک سو و دولت مصر از سوی دیگر به منظور آرام کردن افکار عمومی در رابطه با اقدامات بخش گردشگری مصر اشاره کرد و افزود که این گفت‌وگو با حضور تعدادی از وزرا و مخالفان دولت انجام شد اما به شکست انجامید.

این در حالی است که اواسط فروردین ماه امسال وزیر گردشگری مصر بر اساس بیانیه‌ای که از سوی وزارتخانه‌ تحت امرش منتشر شد اعلام کرد که سفرهای گردشگری گردشگران ایرانی به مصر تا نیمه دوم ژوئن سال جاری (اواخر خرداد) متوقف خواهد شد.

در بیانیه وزارت گردشگری مصر آمده است که این تصمیم هشام زعزوع به دنبال اولین دور از سفر گروهی از گردشگران ایرانی به مصر طی ماه جاری میلادی اتخاذ شده است.

بنابر گزارش سایت الریاض نت، زعزوع گفت که از این فرصت برای ارزیابی مجدد و بررسی تجربیات و برنامه‌های گردشگری با طرف ایرانی استفاده خواهد شد.

این در حالی است که بعد از گذشت 34 سال از قطع روابط تهران-قاهره، به موجب عقد توافقنامه‌ گردشگری میان دو کشور که مدتی پیش در جریان سفر وزیر گردشگری مصر به تهران انجام شد، 43 گردشگر ایرانی توانستند طی سفر به مصر از اماکن دیدنی این کشور بازدید کنند که البته این مساله موجب نارضایتی برخی گروه‌های سلفی در این کشور و حمله آنها به مقر رییس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره شده بود.

راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید