رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » سه گور خمره مربوط به اواخر دوره اشکانیان و اوایل دوره ساسانیان کشف شد

سه گور خمره مربوط به اواخر دوره اشکانیان و اوایل دوره ساسانیان کشف شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گور خمره

سرپرست تیم گمانه‌زنی و تعیین عرصه و حریم تپه تاریخی ترخان آباد(عبدالله بگ) مریوان، از کشف سه گور خمره مربوط به اواخر دوره اشکانیان و اوایل دوره ساسانیان در تپه تاریخی ترخان آباد مریوان خبر داد.

علی بهنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: تپه تاریخی ترخان‌آباد (عبدالله بگ) در جنوب شهر مریوان واقع شده که سال 1377 به شماره 2044 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی افزود: با توجه به ساخت و سازهای غیرمجاز و ساختمان‌سازی بی رویه در اطراف تپه، به لحاظ حفاظتی برای این تپه تاریخی مشکلاتی بوجود آمده بود، که پیشنهاد گمانه زنی به منظور تعیین عرصه و حریم تپه را به سازمان میراث فرهنگی ارائه دادیم.

سرپرست تیم تعیین عرصه و حریم تپه تاریخی ترخان آباد مریوان ادامه داد: خوشبختانه با این پیشنهاد موافقت شد و گمانه زنی به منظور تعیین عرصه و حریم تپه تاریخی ترخان آباد را آغاز کردیم.

وی با اشاره به اینکه این عملیات از 24 مردادماه جاری آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: در نتیجه سه روز کاوش در دو گمانه زنی، سه گور خمره مربوط به اواخر دوره اشکانیان و اوایل دوره ساسانیان کشف شد.

بهنیا خاطرنشان کرد: در نتیجه این کاوش‌ها از گورهای خمره‌ای، بیشتر بقایای انسانی از جمله استخوان جمجمه پیدا شده و همچنین یک مهره کوچک تزئینی از جنس سنگ نیز مشاهده شد.

وی اضافه کرد: همچنین در دو تا از گمانه‌ها نیز دیواره آجری و سنگی مشاهده شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید