رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » پایان طرح مرمت حصار پیرامونی ارگ بم که از سال ۹۰ آغاز شده بود

پایان طرح مرمت حصار پیرامونی ارگ بم که از سال ۹۰ آغاز شده بود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ارگ بم

طرح مرمت حصار پیرامونی ارگ بم که از سال ۹۰ آغاز شده بود امسال با پیگیری پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  پروژه مرمتی حصار پیرامونی ارگ بم پس از گذشت ۴ سال به پایان رسید. این درحالی است که ارگ جهانی بم جدای از بخش حاکم نشین از ۳ حصار  محیطی (بیرونی) و حصار دوم و سوم تشکیل شده است.

افشین ابراهیمی مدیر پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن با اعلام این خبر گفت: مرمت حصار دوم و سوم ارگ جهانی بم در سالهای گذشته تمام شده بود و پایگاه بم از سال ۹۰ مرمت حصار بیرونی را به عهده داشت.

او گفت: امسال با اتمام فعالیت‌های مرمتی حصار بیرونی ارگ بم، پرونده مرمت حصارهای ارگ بم به طور کامل بسته شد.

این درحالی است که به گفته ابراهیمی، در سال جاری پایگاه میراث جهانی بم جدای از مرمت حصار پیرامونی ارگ بم، فعالیت مرمتی خانه سیستانی، مسجد جامع، دروازه دوم، اصطبل و بخشی از حاکم نشین ارگ بم را دردستور کار خود داشته است.

مدیر پایگاه میراث جهانی ارگ بم به مهمترین فعالیت‌های مرمتی داخل ارگ بم اشاره کرد و افزود: درحال حاضر بخش زیادی از طرح مرمت خانه سیستانی ارگ بم که پروژه مشترک هیات ایران و آلمان است به اتمام رسیده و هم اکنون مرمت حیاط غربی این خانه خاتمه پیدا کرده و ۷۰ درصد از مرمت حیاط شرقی نیز انجام شده است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه دیگر کارگاه های مرمتی در مسجد جامع ارگ، اصطبل و و دروازه دوم ارگ برپا شده ادامه داد: مرمت مسجد جامع ارگ درحال انجام است و مرمت دروازه دوم ارگ نیز تا پایان اسفندماه امسال به پایان می رسد.

به گفته مدیر پایگاه میراث جهانی ارگ بم، مرمت اصطبل ارگ بم درحالی امسال به پایان رسید که  فعالیت های مرمتی بخش‌هایی از حاکم نشین ارگ نیز انجام شده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید