رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » بررسی زمینه های همکاری آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی

بررسی زمینه های همکاری آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

میراث فرهنگی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حجت‌الاسلام والمسلمین سیّد ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی، پس از زیارت مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع)، با حجت‌الاسلام والمسلمین سیّد ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار زمینه های همکاری آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری و توسعه موزه‌ها بررسی شد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار گزارشی از چگونگی روند انتخاب مشهد از سوی شورای جهانی صنایع‌دستی به عنوان شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ‌ها ارائه داد.

وی در این دیدار اظهار داشت: در مناسبت‌های مرتبط با گردشگری که در سال جاری خواهیم داشت یکی از شهرهای مورد نظر برای فعالیت‌های بین‌المللی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهر مقدس مشهد خواهد بود.

همچنین برنامه‌های مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت. همچنین با توجه به اینکه ۵۰ درصد گردشگران خارجی ورودی به ایران با هدف زیارت مرقد مطهر علی بن موسی الرضا(ع) در مشهد و حضرت فاطمه معصومه(ع) درقم به ایران وارد می‌شوند نحوه خدمات رسانی مناسب به این گردشگران با توجه به ظرفیتهای مشترک آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در این رابطه میان این دو مجموعه همکاری گسترده تری انجام شود.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی تولیت آستان قدس رضوی از اهتمام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای انتخاب مشهد به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی گوهر سنگ‌ها قدردانی کرد و خواستار استفاده از تجربیات و ظرفیت‌های این سازمان، برای خدمات رسانی بیشتر به گردشگران داخلی و خارجی مشهد مقدس شد.

وی افزود: به نظر من یکی از مهمترین ابزارها برای صدور ارزش‌های انقلاب، حضور گردشگران خارجی در ایران و دیدن پیشرفت‌ها و واقعیت‌های موجود کشور است. وی خواستار برنامه ریزی و تلاش بیشتر برای میزبانی جمع بیشتری از مسلمانان کشورهای مختلف در مشهد مقدس شد.

حجت‌الاسلام رییسی همچنین با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی در حال توسعه موزه‌های مربوط به این آستان مقدس است خواهان همکاری سازمان میراث فرهنگی برای توسعه موزه‌ها و حرفه‌ای کردن و تخصصی کردن آنها و استفاده از ظرفیت و توان کارشناسی موجود در این زمینه شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید