رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » رئیس کل بانک مرکزی با رئیس سازمان میراث فرهنگی دیدار کرد

رئیس کل بانک مرکزی با رئیس سازمان میراث فرهنگی دیدار کرد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

میراث فرهنگی

رئیس کل بانک مرکزی با رئیس سازمان میراث فرهنگی دیدار کرد در این دیدار بر اهمیت گردشگری در اشتغال‌آفرینی، فقرزدایی و توسعه اقتصادی بر گسترش زمینه‌های همکاری میان نظام بانکی و سازمان تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این دیدار که روز سه شنبه 1 تیرماه برگزار شد، مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن ارایه توضیحاتی در مورد رتبه گردشگری ایران در سطح جهانی و برخورداری ایران از استانداردهای بین‌المللی گردشگری پیشنهاد کرد جلسات بیشتر با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شود تا زمینه همکاری و حمایت نظام بانکی از صنعت گردشگری و صنایع‌دستی بیش از پیش فراهم شود.

سلطانی‌فر، صنعت گردشگری را به عنوان یکی از پردرآمدترین بخش‌های اقتصادی در دنیا مطرح کرد و افزود: طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری، صنعت گردشگری عامل اصلی احیای اقتصاد جهانی شناخته می‌شود به طوری که یکی از مهمترین زمینه سازان برای ایجاد شغل، کاهش فقر، حفاظت از محیط زیست و ایجاد صلح و تعاملات میان فرهنگ های مختلف است.

 همچنین ولی اله سیف در این دیدار با اشاره به موقعیت استثنایی کشور در حوزه گردشگری و اهمیت آن در توسعه کشور گفت: بانک مرکزی برای صنعت گردشگری کشور اولویت خاصی قایل است و آمادگی دارد در بخشنامه‌ای که اخیرا در رابطه با ارایه تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط به شبکه بانکی ابلاغ کرده تا جایی که می‌تواند یاری رسان این صنعت باشد.

رییس کل بانک مرکزی در مورد گسترش روابط بین المللی و تاثیر آن بر صنعت گردشگری کشور، گفت: گسترش تعاملات بین المللی پس از برجام زمینه حضور بیشتر گردشگران خارجی را در کشور فراهم کرده و لازم است به زیرساخت و بناهای مورد نیاز صنعت گردشگری در کشور توجه ویژه ای شود.

سیف یکی از ظرفیت‌های جدید اقتصاد ایران برای سرمایه گذاری را صنعت گردشگری دانست و گفت: در حال حاضر با توجه به ظرفیت های وسیع تاریخی، فرهنگی و طبیعی، کشور ایران می‌تواند به عنوان قطب گردشگری در خاورمیانه و آسیا باشد و توجه به این حوزه، از ضرورت‌های اصلی است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید