رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » عمارت عشرت آباد با پیگیری سازمان میراث فرهنگی و هماهنگی وزارت دفاع به روی مردم باز می‌شود

عمارت عشرت آباد با پیگیری سازمان میراث فرهنگی و هماهنگی وزارت دفاع به روی مردم باز می‌شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

عشرت آباد

شورای‌عالی شهرسازی و معماری دستور توقف عملیات ساختمانی در محدوده عمارت عشرت آباد را مصوب کرد به این ترتیب این بنای تاریخی با پیگیری سازمان میراث فرهنگی و هماهنگی وزارت دفاع به روی مردم باز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معماری نیوز، شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در اولین جلسه سال جاری خود که در تاریخ ۱۷ فروردین ماه ۹۴ با حضور رئیس، اعضا و مقامات محلی استان‌های مربوطه تشکیل شد، موضوع ساخت و ساز در اراضی شمال میدان سپاه تهران را مطرح کرد و تصمیمات زیر اتخاذ شد:

۱. عمارت تاریخی عشرت آباد با پیگیری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هماهنگی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای استفاده عموم مهیا شود.

۲. رعایت حریم قانونی عمارت و باغ ثبت شده ملی عشرت آباد به شماره ثبت ۶۴۸ مورخ ۲۳ فروردین ۱۳۴۶ الزامی است.

عمارت کلاه فرنگی عشرت آباد

۳. رعایت مصوبات طرح جامع تهران در پهنه مذکور (۳۲۱G) برای محدوده فوق الزامی است.

۴. عملیات ساختمانی در محدوده عمارت متوقف و نقشه ها مجدد با توجه به ضوابط پهنه و ضوابط میراث فرهنگی بازنگری و اصلاح شود.

۵. وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نسبت به هماهنگی با هدف رعایت موازین قانونی همه جانبه نسبت به گردش کار احداثات در داخل محدوده پادگانهای کشور و شهر تهران اقدام کرده و اخذ پروانه براساس طرحهای توسعه و عمران برای احداثات عظیم در زمینهای با کاربری نظامی، انتظامی الزامی است.

۶. کار گروه ویژه ای برای بررسی موضوع وهماهنگی های لازم با محوریت وزارتخانه های دفاع و کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیرخانه شورایعالی تشکیل و ضمن هماهنگی و رعایت دستورالعمل های ابلاغی فرماندهی کل قوا دستورالعملی را برای رعایت موضوع در کل کشور ظرف مدت سه ماه به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارائه کنند.

خبرگزاری مهر در اسفند ماه سال گذشته در گزارشی از نقض حریم بصری این عمارت تاریخی خبر داده بود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید