رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » طرح اختصاص چهار درصد عوارض دریافتی از واردات کالاها و اقلام فرهنگی به سازمان میراث فرهنگی

طرح اختصاص چهار درصد عوارض دریافتی از واردات کالاها و اقلام فرهنگی به سازمان میراث فرهنگی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

طرح اختصاص چهار درصد عوارض دریافتی از واردات کالاها و اقلام فرهنگی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از تایید شورای نگهبان و تهیه و تنظیم آیین نامه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج ندیمی، عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه اختصاص ۴ درصد عوارض دریافتی از واردات کالاها و اقلام فرهنگی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصویب شد.

به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی این مصوبه با دو هدف مطرح و به تصویب رسید، نخست اینکه با دریافت این عوارض یا واردات این اقلام فرهنگی اتفاق نمی‌افتد که این رویداد مثبتی است و دوم اینکه اگر وارداتی صورت گیرد، عوارض آن به منظور بازآفرینی، خلاقیت و نوآوری در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هزینه می‌شود.

ندیمی، حمایت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را از دیگر دلایل تصویب این طرح دانست و افزود: طرح مصوب، به منظور تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه در تایید این مصوبه توسط شورای نگهبان، مشکلی پیش نخواهد آمد، تصریح کرد: وزارت صنعت و معدن به عنوان اجرا کننده این مصوبه و سازمان میراث فرهنگی به عنوان ذینفع، یک ماه برای تهیه و تنظیم آیین نامه مصوبه فوق فرصت دارند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید محل هزینه‌کرد، این اعتبار را در آیین نامه به طور کامل تشریح کند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید