رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » خانه تاریخی متین دفتری از فهرست میراث ملی خارج شد

خانه تاریخی متین دفتری از فهرست میراث ملی خارج شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
خانه تاریخی
خانه تاریخی متین دفتری که در بهمن ماه سال 82 به عنوان میراث ملی شناخته شده بود، با رای دیوان عدالت اداری از این فهرست خارج شد.

به گزارش خبرنگار مهر، خانه تاریخی متین دفتری که دارای معماری درون گرای ایرانی و سبک برون‌گرای غربی است  نه از سوی سازمان میراث فرهنگی  استحکام بخشی شد و نه از طرف مالک خصوصی مرمت شد تا جایی که بالاخره سود یک بنای جدید بر ماندن یک بنای تاریخی غلبه کرد و مالک آن درخواست خروج بنا را از فهرست میراث ملی داد.

دیوان عدالت اداری نیز که هنوز بر پایه قوانین سالهای 1309 استوار است، رای را به نفع مالک داد و این بنای ارزشمند ملی را فاقد ارزش دانسته و از فهرست میراث ملی خارج کرد. این رای که در اواخر هفته گذشته صادر شده، قرار است در مرحله تجدید نظر دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

کیانوش تکلو مدیر حقوقی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران با تایید این مطلب به خبرنگار مهر گفت: اداره حقوقی سازمان میراث فرهنگی این ابلاغیه را دریافت کرده و از معاونت میراث فرهنگی کشور نیز خواسته  تا برای دفاع از پرونده این بنای تاریخی، مدارک خود را آماده کند.

وی گفت: دفاع از این پرونده بر عهده اداره کل حقوقی سازمان میراث فرهنگی است و قرار شده نسبت به این رای اعتراض شود.

از این بنای تاریخی دوره پهلوی اول تا سالها پیش به عنوان انبار نخ و پارجه استفاده می شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید