رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » شهرهای «سنگ‌های قیمتی» و «سفال»

شهرهای «سنگ‌های قیمتی» و «سفال»

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

صنایع دستی

بعد از انتشار خبر جهانی شدن شهرهای مشهد و لالجین به‌عنوان شهرهای «سنگ‌های قیمتی» و «سفال» رسانه‌های کشورها هند به این خبر واکنش نشان دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پس از اعلام رسمی شورای جهانی صنایع دستی مبنی بر انتخاب مشهد و لالجین به‌عنوان شهرهای جهانی «سنگ‌های قیمتی» و «سفال» و اعلام این خبر از سوی بهمن نامورمطلق – معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور – رسانه‌های جمعی کشور هند به این خبر واکنش ویژه‌ای نشان دادند.

این انعکاس و عکس‌العمل از سوی کشور هند درباره ثبت شهرهای جهانی صنایع دستی و اعلام خبر آن در رسانه‌های جمعی، ناشی از ارتقای رتبه صنایع دستی ایران در دنیا و پررنگ‌تر شدن موقعیت و جایگاه این هنر – صنعت ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی است که توجه کشورهای صاحب سبکی مانند هند را به خود جلب کرده است.

در این راستا، پیشرفت‌های صنایع دستی ایران، رشد تولید، فروش، توسعه صادرات، ورود به بازارهای جهانی و مشارکت‌های بین‌المللی در این حوزه باعث ایجاد حساسیت ویژه‌ای در جامعه صنایع دستی هند شده است.

واکنش کشور هند به‌عنوان یکی از قطب‌های صنایع دستی در دنیا به این رویداد مهم در ایران و نیز بازتاب آن در رسانه‌ها، عزمی ملی و تلاشی فراگیر برای دستیابی به اهداف پیش‌بینی‌شده در راستای ارتقای جایگاه صنایع دستی ایران را می‌طلبد.

در ادامه جهانی شدن دو شهر مشهد و لالجین ایران، بیش از ۶۰ نفر از مقامات صنایع دستی کشور هند همراه صنعتگران و هنرمندان این کشور در هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی شرکت می‌کنند.

سفارت هند با اعلام آمادگی کامل برای هماهنگی ورود این گروه بزرگ، از شرکت سفیر هند در مراسم افتتاحیه این مجمع عمومی در اصفهان نیز خبر داده است.

ایران بعد از چین، دومین کشور از نظر داشتن بیشترین عناوین شهرهای جهانی حوزه صنایع دستی در دنیاست.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید