رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » بازدید داوران بین‌المللی یونسکو از شهر لالجین کاندیدای شهر جهانی سفال

بازدید داوران بین‌المللی یونسکو از شهر لالجین کاندیدای شهر جهانی سفال

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

علی مالمیر

همدان- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان گفت: داوران بین‌المللی یونسکو امروز برای بازدید از شهر لالجین که کاندیدای شهر جهانی سفال است، وارد همدان می‌شوند.

علی مالمیر در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه داوران بین‌المللی یونسکو برای بازدید و ارزیابی وضعیت شهر لالجین وارد استان همدان می‌شوند، اظهار داشت: تمام مقدمات برای ارزیابی لالجین به‌عنوان شهر جهانی سفال انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه دستگاه‌های استانی و شهرستانی دست در دست هم شرایط مطلوب را برای شهر لالجین آماده کرده اند، افزود: هر آنچه برای آماده‌سازی لالجین لازم بوده است توسط دستگاه‌های ذی‌ربط ازجمله میراث فرهنگی به انجام رسیده و لالجین آمادگی لازم را برای بازدید داوران یونسکو دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه لالجین بر اساس شاخصه‌های موردنیاز معرفی و آمادگی ثبت جهانی‌شدن را دارد، افزود: تمام موارد از قبیل جمع‌آوری سفال‌های چینی، آماده‌سازی فضای شهری، ارائه خدمات در حوزه سفال، تجهیز آزمایشگاه و آماده‌سازی مرکز رشد و آماده‌سازی تشکل‌های صنفی انجام‌شده است.

مالمیر با تأکید بر اینکه شرایط برای ارزیابی داوران بین‌المللی یونسکو در لالجین فراهم‌شده است، ابراز امیدواری کرد: شهر لالجین از سوی داوران بین‌المللی یونسکو به‌عنوان  شهر جهانی سفال انتخاب شود.

وی بابیان اینکه ثبت لالجین به‌عنوان شهر جهانی سفال، آن را به یک برند جهانی تبدیل خواهد کرد، اظهار داشت: بدون شک ثبت لالجین به‌عنوان شهر جهانی سفال تأثیر بسیاری بر صادرات و گردشگری استان خواهد داشت.

وی بیان داشت: داوران یونسکو در دو روز از لالجین بازدید خواهند داشت و نشستی نیز با شهردار و تشکل‌های صنفی و دستگاه‌ها در لالجین برگزار خواهد شد و بعدازاین برنامه نیز نشستی را با استاندار همدان در تهران خواهند داشت.

گفتنی است؛ چندی پیش لالجین به‌عنوان نامزد شهر جهانی سفال از سوی شورای صنایع‌دستی معرفی شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید