رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » برخی اصول چادر زدن در طبیعت

برخی اصول چادر زدن در طبیعت

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
در اغلب سفرهای خانوادگی که به مقصد طبیعت انجام می‌شود، چادر زدن اهمیت فراوانی دارد. کاری که ریزه‌کاری‌های فراوان دارد و برای انجام آن باید نکات بسیاری را مورد بررسی قرار داد.
تصویر کجا کمپ برپا کنیم؟

به گزارش جام جم آنلاین ، در مطلب کوتاه پیش رو تلاش کردیم برخی اصول چادر زدن را در طبیعت مرور کنیم.

دقت کنید زیر چادر از هرگونه سنگ و بوته پاک و حتما زمین هموار باشد. زمین‌های نرم خاکی و ماسه‌ای بهترین انتخاب است، چون امکان استراحت بهتری برایتان فراهم می‌شود و چادر هم کمتر آسیب می‌بیند.

فراموش نکنید زمین محل برپایی چادر رطوبت نداشته باشد و حتما از یک زیرانداز مخصوص که برای کاهش اثر رطوبت استفاده می‌شود زیر چادر استفاده کنید.

محلی را انتخاب کنید که در پناه باشد و باد کمتر بتواند به آن آسیب بزند. محل انتخابی نباید در حاشیه راه باشد، به دلیل این که امکان دارد وسایل نقلیه عبوری با آن برخورد کنند. همچنین ممکن است در اثر عبور و مرور خودروها، محل در معرض ریزش سنگ قرار بگیرد. در صورت امکان نزدیک به روستا یا هر نوع محل سکونت دیگر چادر بزنید.

از ایجاد کمپ در حاشیه رودخانه‌ها و کف دره‌ها و کلا محل‌هایی که احتمال بروز طغیان‌های ناگهانی وجود دارد، دوری کنید. چادرهایتان را در مرتفع‌ترین نقاط علم نکنید، زیرا خطر صاعقه و شدیدتر بودن باد هم ازمواردی است که در چنین اماکنی اذیت‌تان می‌کند.

معمولا استراحت در زمین‌های شیبدار چندان خوشایند نیست، لذا بهتر است تا حد امکان در چنین مکان‌هایی چادر نزنید. علاوه بر اینها باید دقت داشته باشید اطراف مرداب‌ها به دلیل وجود حشرات فراوان، مناسب شب ماندن نیست.

بعد از انتخاب محل مناسب برای چادر زدن، نکات دیگری را حتما باید رعایت کنید. به عنوان مثال هرگز هیچ‌گونه وسیله گرمایشی یا روشنایی را که دارای شعله است داخل چادر روشن نکنید. چادر قابل اشتعال بوده و ایجاد شعله در آن خطرناک است. اموری همچون طبخ غذا باید بیرون از چادر انجام شود و برای روشنایی هم بهتر است از چراغ‌های باتری‌دار استفاده شود.

برای گرما هم طبعا پوشاک مناسب، کیسه خواب و کیسه آب گرم گزینه‌های مناسبی است. علاوه بر این برای جلوگیری از ورود حیوانات موذی و گزنده و نفوذ سرما و باد و باران در چادر را فقط در زمان ورود و خروج باز کنید.

ضمنا قراردادن در چادر در مسیر وزش باد سبب انبساط آن و به حداقل رساندن آویختگی چادر می‌شود. در هوای توفانی، طوری چادر را برپا کنید که پشت آن به باد باشد تا زمانی که در آن را باز می‌کنید باران و برف به داخل نیاید.

ضمیمه چمدان

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید