رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تعلل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و اعتبارات به طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری

تعلل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و اعتبارات به طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

بانک‌ها

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درباره تعلل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و اعتبارات به طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گفت: تعلل بانک‌ها فقط به طرح‌های گردشگری مربوط نمی‌شود، چرا که با توجه به محدودیت منابع بانکی همه بخش‌ها حتی صنعت با چنین شرایطی مواجه است.

اصغر میرمحمدصادقی با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌ و یکمین نمایشگاه مطبوعات به خبرنگار گردشگری ایسنا گفت: بانک‌ها باید کنترل‌ها را بیشتر کنند، چون مساله فقط اعطای تسهیلات نیست، بحث اعتبارسنجی مشتری مطرح است. در سیستم بانکی، اعتبار شرکت، میزان بدهی، چک‌های برگشتی و طرح ارائه شده باید بررسی، کنترل‌های لازم انجام و سپس تسهیلات پرداخت شود.

او همچنین درباره سهم اعتبارات و تسهیلات بانکی که در دو سال گذشته با توجه به تغییر رویکرد دولت به گردشگری اختصاص یافته است، توضیح داد: دیگر آن زمان که برای اختصاص تسهیلات و منابع بانکی، سهمیه بخشی، دستوری و تکلیفی تعیین می‌شد، گذشته است. تامین “سرمایه در گردش” برای شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که گردشگری هم می‌تواند جزوی از آن باشد، اولویتی است که ما در یکی دو سال گذشته برای بانک‌ها در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی ادامه داد: براساس آمارهای موجود، در یکی دو سال گذشته بالغ بر 60 درصد تسهیلات اعطایی و منابع بانکی به بخش سرمایه در گردش اختصاص یافته که صنعت، کشاورزی، بازرگانی و خدمات که گردشگری نیز شامل آن می‌شود، از آن جمله است.

وی با تاکید بر اینکه منابع و تسهیلات بانکی باید به سمت طرح‌های توجیه‌دار برود، گفت: خوشبختانه آمارها نشان می‌دهد منابع تخصیصی به جایی که باید برود، رفته است.

او ادامه داد: اگر طرح‌ها توجیه نداشته و براساس قانون بودجه‌ای و یا تکلیفی باشد، باید معادل مابه التفاوت یارانه و نرخ سود آن را دولت در قانون بودجه لحاظ کند، برای همین پیشنهاد ما این بود که نگاه منابع بانکی تکلیفی نباشد.

میرمحمدصادقی گفت: اگر طرح‌های گردشگری دارای توجیه و بازدهی باشد و تکلیفی نباشد، قطع به یقین منابع بانک‌ها به آن طرح‌ها اختصاص می‌یابد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید