رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » چشم‌انداز روشن گردشگری در انتظار عربستان

چشم‌انداز روشن گردشگری در انتظار عربستان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

عربستان

پیش‌بینی‌ها حاکی از رشد قابل ملاحظه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در کشور عربستان طی 10 سال آینده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در حالی که مردم عربستان سالانه میلیاردها دلار را در کشورهای خارجی هزینه می‌کنند، گردشگران ورودی به این کشور مذهبی ازجمله زائران در رشد روزافزون کسب و کار تجاری در این کشور نقش مهمی ایفا می‌کنند.

با توجه به پیشرفت مستمر در میهمان‌نوازی بخش‌های مرتبط چون ارائه خدمات سطح بالا به گردشگران، پیش‌بینی‌ها آینده درخشانی را برای صنعت گردشگری این کشور آسیایی متصور است.

یک اقتصاددان در این‌باره اظهار کرد: حجم سرمایه‌گذاری‌ها در بخش گردشگری و بازار سفر عربستان در سال جاری برابر با 150 میلیارد ریال (عربستان) بوده است که در این میان 50 میلیارد ریال مربوط به گردشگری داخلی و 100 میلیارد نیز از محل گردشگران خارجی چون زائران کسب شده است.

گردشگری داخلی عربستان نیز اخیراً با رشد چشمگیری روبه‌رو بوده است، به گونه‌ای که میزان هزینه گردشگران عربستانی در خاک خودشان از 59 میلیارد ریال در سال 2010 به 103 میلیارد در سال 2013 افزایش داشته است.

بخش گردشگری در نقش یک کاتالیزور برای اقتصاد عربستان عمل کرده و یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری پایدار و برجسته در این کشور محسوب می‌شود.

حج واجب و عمره نیز دو منبع بزرگ درآمد برای اقتصاد عربستان طی سالیان طولانی بوده است و تعداد زائران از زمان آغاز فصل عمره تا رمضان به هفت میلیون نفر رسیده است.

رشد سریع گردشگری عربستان نتیجه زیرساخت‌های جهانی است که موجب جذب فرصت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری برای رشد در خدمات ارائه شده به زائران و گردشگران دیگر شده است.

بر اساس جدیدترین آمار ارائه شده، پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران عازم خانه خدا در عربستان تا سال 2025 به 5.2 میلیون نفر برسد، در حالی که این رقم در سال 2013 به دو میلیون نفر رسید.

این افزایش در شمار زائران به پیشرفت زیرساخت‌ها در فرودگاه جده بستگی دارد که انتظار می‌رود تا سال 2035 سالانه پذیرای 80 میلیون نفر باشد.

طرح بسط و توسعه مسجد‌الحرام از شمال غرب و شمال شرقی ظرفیت گنجاندن 2.5 میلیون نفر را ایجاد می‌کند و از سویی دیگر طرح توسعه مسجد حضرت پیامبر (ص) در مدینه گنجایش آن را از 600 هزار نفر به 1.6 میلیون نفر تا سال 2040 می‌رساند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید