رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ورود کمیته ملی طبیعت‌گردی به مناطق آسیب‌پذیر طبیعی

ورود کمیته ملی طبیعت‌گردی به مناطق آسیب‌پذیر طبیعی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

طبیعت

مدیرکل کمیته‌های ملی گردشگری از ارتقای تعاملات فرابخشی به‌منظور ورود به مناطق آسیب‌پذیر طبیعی در سطح کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدعلی فیاضی گفت: نظر به فعالیت کارشناسی صورت‌گرفته برای شناسایی و بررسی وضعیت مناطق طبیعی آسیب‌پذیر در سطح کشور، تا کنون مکاتبات متعددی با مدیران کل میراث فرهنگی استان‌هایی مانند گیلان و مازندران شده که نتیجه‌ی آن، ورود جدی نهادهای فرابخشی در حل مسائل پیش رو بوده است.

او با بیان این‌که وجود مشکلات زیست‌محیطی، عدم رعایت استاندارد تعداد گردشگران در مناطق طبیعی خاص و وارد آوردن خسارت‌های جبران‌ناپذیر بخشی از شرایط مناطق آسیب‌پذیر طبیعی کشور به‌شمار می‌آید، افزود: تشکیل کمیته‌ی هماهنگی طبیعت‌گردی در سطوح استانی و به کار گرفتن توان فرابخشی، راهکار اصلی اتخاذشده از سوی اداره کل کمیته‌های ملی گردشگری کشور است.

فیاضی با اشاره به اقدامات انجام‌شده‌ی ویژه‌ی روستای «سوباتان» اظهار کرد: پیش از فرا رسیدن تعطیلات خردادماه با تشکیل کمیته‌ی طبیعت‌گردی حل معضلات تورگردانی «سوباتان» در محل فرمانداری شهرستان تالش، مباحثی از جمله توسعه‌ی زیرساخت‌های فیزیکی لازم از جمله مسیر دسترسی، ایجاد سرویس بهداشتی و چگونگی اعمال قوانین زیست‌محیطی در حضور مسوولان استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل کمیته‌های ملی گردشگری همچنین از شهرستان «کلاردشت» به‌عنوان یکی دیگر از مناطق طبیعی آسیب‌پذیر نام برد و افزود: نظر به آغاز فصل طبیعت‌گردی و ضرورت هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی برای توسعه‌ی پایدار و سامان‌دهی مراکز گردشگری، جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط استانی از جمله اداره‌های کل حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، امور روستایی و شهری استانداری، شهرداری کلاردشت و عباس‌آباد و نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیته‌ی ملی طبیعت‌گردی تشکیل و ضمن بازدید میدانی، همگرایی و تعامل فرابخشی برای حل مشکلات در دستور کار قرار گرفت.

در ادامه‌ی این گزارش آمده است، اکنون مصوبات اجرایی محول‌شده به نهادهای فرابخشی یادشده برای ورود جدی به مناطق بحران‌زده‌ی طبیعی کشور از سوی اداره کل کمیته‌های ملی گردشگری در حال پیگیری است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید