رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تفاهم‌نامه چندجانبه روستاهای هدف گردشگری مبادله شد

تفاهم‌نامه چندجانبه روستاهای هدف گردشگری مبادله شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
aaas
تفاهم‌نامه چندجانبه روستاهای هدف گردشگری با حضور معاون گردشگری کشور و نمایندگانی از وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت کشور و دفتر توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری مبادله شد.


به گزارش توریست ها به نقل از میراث آریا، بر اساس این تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی در صورت نیاز موظف به توسعه و تعریض راه های روستایی و احداث راه های کنارگذر ، احداث پارکینگ بین‏راهی و اصلاح نقاط حادثه خیز روستاهای هدف گردشگری است.

بر اساس این تفاهم‌نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز موظف به بازنگری در طرح های هادی روستاهای هدف گردشگری، پیش بینی کاربری های تفریحی – گردشگری در طرح هادی، جلوگیری از تغییر ساختار طبیعی روستا، مقاوم سازی، حفظ سیمای روستا، استفاده از مصالح بومی با همکاری وزارت کشور و انجام مطالعات طرح های هادی در روستاهای فاقد طرح هادی با رویکرد گردشگری است.

همچنین وزارت کشور بر اساس این تفاهم‌نامه موظف به تاسیس دهیاری در روستاهای هدف گردشگری فاقد دهیاری، احداث ابنیه موردنیاز مانند پل، پارکینگ عمومی، سرویس های بهداشتی و سایر موارد بر حسب نیازهای عمومی روستا، جمع آوری و دفع پسماندها، پیگیری اجرای سیستم جمع آوری فاضلاب متناسب با حجم فاضلاب و احداث حوضچه های سپتیک تانک و خانه های بهداشت است.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز بر اساس این تفاهم‌نامه موظف است در رابطه با ارائه مختصات و لیست جاذبه های طبیعی و گردشگری هر روستا، تهیه و ارائه پیشنهادات مربوط به نحوه و چگونگی بهره برداری از جاذبه ها، بررسی و اعلام فعالیت های مرتبط با آماده سازی زیرساخت ها برای بهره برداری ، کمک به تامین زیرساخت ها، انتخاب سرمایه گذار، ارائه تسهیلات سرمایه گذاران بخش گردشگری، تامین زیرساخت های احداث کمپینگ گردشگری توسط بخش خصوصی، تامین عرصه های مورد نیاز تاسیسات گردشگری با همکاری وزارت کشور از طریق سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ارائه خدمات گردشگری و احداث تاسیسات گردشگری از طریق بخش خصوصی اقدام کند.

این تفاهم‌نامه در راستای تحقق توسعه گردشگری روستاهای هدف گردشگری و به منظور تسریع در انجام تکلیف دستگاه های اجرایی و بهره گیری از جاذبه های گردشگری روستاهای هدف، فی ما بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت کشور و دفتر توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و در راستای اجرای عملیات زیرساختی در روستاهای هدف و حوزه های دسترسی و نفوذ آنها برای عملیاتی کردن بهره برداری گردشگری از ظرفیت های آنها توسط نهادهای مردمی روستاهای هدف گردشگری و یا سرمایه گذاران بخش خصوصی تنظیم شده است.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید