رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » لغو روادید ایران به حقیقت می‌پیوندد؟

لغو روادید ایران به حقیقت می‌پیوندد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با ارسال نامه‌ای به نهادها‌، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط‌، خواهان پی‌گیری موضوع لغو روادید ایران با دیگر کشورها شد.

 iran

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، موضوع لغو روادید با 60 کشور در دوره‌ی رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مطرح شد و یکی از برنامه‌های اصلی سیدحسن موسوی بود.

وقتی او از تشکیل کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری در هیأت دولت با تأیید رییس‌جمهور خبر داد، گفت که قرار است در این کارگروه، موضوع لغو روادید را پی‌گیری کند؛ اما تا امروز این موضوع از مرحله‌ی بررسی فراتر نرفته است.

وزارت امور خارجه نیز تا کنون در این‌باره با صراحت اعلام نظر و موضع نکرده‌، اما بارها گفته است این موضوع را در دست بررسی دارد و لغو روادید را با در نظر گرفتن شرایط سیاسی دو کشور در صورت توافق و تمایل کشور مقابل‌، اجرا می‌کند.

این وزارتخانه تا زمان اجرای طرح لغو روادید ایران،‌ استفاده از ویزای فرودگاهی را پیشنهاد کرده که البته به گفته‌ی تورگردانان‌، صدور این نوع ویزا با توجه به امکانات فرودگاه‌های کشور برای جمعیت محدودی قابل اجراست.

از سوی دیگر، به‌تازگی مسأله‌ی انگشت‌نگاری که یک رفتار دیپلماتیک دو طرفه میان کشورها به‌شمار می‌آید‌، سبب تجدید نظر برخی تورهای خارجی برای سفر به ایران شده و این یکی از مشکلات مربوط به روادید است که از سوی آژانس‌ها زیاد به آن اشاره می‌شود.

منوچهر جهانیان – معاون گردشگری کشور – در این‌باره به خبرنگار ایسنا گفت: 18 بهمن‌ماه مکاتباتی را از طریق ریاست جمهوری با دستگاه‌های مربوط داشتیم تا پی‌گیر تفاهم‌های مربوط به لغو روادید ایران باشند که امیدوارم موضوع به نتایج مثبتی برسد.

او در عین حال درباره‌ی سخت‌گیری‌ها و محدودیت‌هایی که در صدور روادید ایران می‌شود،‌ اظهار کرد: ایران در صدور روادید، سخت‌گیری ندارد و روادیدها به‌راحتی و در کمتر از یک روز صادر می‌شوند.

راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید