رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » توصیه‌های انجمن صنفی سفر برای مسافرت در نوروز

توصیه‌های انجمن صنفی سفر برای مسافرت در نوروز

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

travel

رییس انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران توصیه کرد که با توجه به شرایط ویژه‌ی امسال، مردم تور و ملزومات سفر را زودتر تهیه کنند.

رضا اباذری در گفت‌وگو با ایسنا، در آستانه‌ی فرا رسیدن تعطیلات نوروزی در حالی که بسیاری از مردم برای سفر، مشغول برنامه‌ریزی هستند و عده‌ای هم هنوز هیچ تصمیمی برای رفتن به سفر نگرفته‌اند و طبق عادت در آخرین لحظه قرار است مقصد و برنامه‌ی خود را مشخص کنند، توصیه‌هایی کرد تا مردم بر اساس آن‌ها، زودتر برنامه‌ریزی کنند تا کمتر با مشکل مواجه شوند.

او با بیان این‌که شرایط و محدودیت‌های اقتصادی اخیر سبب کاهش حجم فعالیت‌های گردشگری و محدودتر شدن گشت‌ها و تورهای نوروزی برنامه‌ریزی‌شده توسط آژانس‌های مسافرتی شده است، گفت: به نظر می‌رسد در روزهای پایانی سال، ثبت نام تورهای نوروزی پایان یابد، از این‌رو به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به شرایط ویژه‌ی امسال، تور و ملزومات سفر خود را زودتر تهیه کنند. این در حالی است که که در سال‌های گذشته گاهی و به‌صورت موردی، جای خالی در این تورها وجود داشت و با نرخ اصطلاحا «دقیقه آخری» عرضه می‌شدند.

وی به مزایای سفر گروهی یا با تور اشاره و اظهار کرد: سفر با تورهای مسافرتی جدا از این‌که ارزان‌تر و به‌لحاظ گروهی برگزار شدن آن‌ها مقرون به‌صرفه‌تر از سفر انفرادی و با وسایل نقلیه‌ی شخصی است، امن‌تر هم است و امکان استفاده از خدماتی مانند راهنمای گشت و بیمه‌ی گروهی را نیز برای متقاضیان فراهم می‌کند.

اباذری تأکید کرد: یکی از فواید مسافرت گروهی در تمام دنیا، ارتباط جمعی و آشنایی با سایر فرهنگ‌هاست.

او همچنین توصیه کرد: متقاضیان سفر با استفاده از حداکثر حقوق خود، بلیت، هتل و دیگر خدمات گردشگری را با توجه به تأکید سازمان‌های مربوطه‌ی دولتی، فقط از آژانس‌های مسافرتی دارای مجوز و تابلوی واحد مربوطه، دریافت کنند. همچنین در صورت خرید گشت یا تور، قرارداد مربوطه را پس از مطالعه‌ی دقیق، امضا کنند تا مفاد آن، در صورت نیاز قابل پیگیری باشد.

راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید