رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » آمار گردشگران ورودی به ایران / ایلام، دومین استان برتر

آمار گردشگران ورودی به ایران / ایلام، دومین استان برتر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

dollarمنوچهر جهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: طی 6 ماه نخست امسال 2 میلیون و 469 هزار و 246 نفر گردشگر خارجی به ایران وارد شده است که در مقایسه با مدت مشابه 41 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی در ادامه افزود: درآمد حاصل از ورود این گردشگران معادل 4.5 میلیارد دلار است و متوسط اقامت شب حضور در ایران 3.5 شب بوده است.

به گفته معاون گردشگری کشور بیشترین گردشگران، از کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، عربستان، کویت، هند و بحرین بوده است.

جهانیان ادامه داد: از کشور عراق 705 هزار و 401 نفر، از آذربایجان 389 هزار و 584 نفر، از ترکیه 226 هزار و 883 نفر، از افغانستان 197 هزار و 161 نفر، از پاکستان 105 هزار و 749 نفر، از ترکمنستان 800 هزار و 616 نفر، از عربستان 79 هزار و 219 نفر، از کویت 40 هزار و 84 نفر، از هند 36 هزار و 615 نفر و از بحرین نیز 30 هزار و 720 نفر وارد ایران شده‌اند.

وی تأکید کرد: عمده گردشگران ورودی به ایران گردشگران زیارتی، سلامت، تاریخی، طبیعی و تجاری بوده‌اند.

مقصد مسافران خارجی در ایران

معاون گردشگری کشور بیشترین استان‌هایی را که این گردشگران بازدید کرده‌اند به ترتیب خراسان رضوی، ایلام، آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، تهران، خوزستان، گیلان، سیستان و بلوچستان و کردستان اعلام کرد.

در میان استان های هدف گردشگران خارجی ، استان ایلام برای گردشگران ایرانی کمتر شناخته شده است اما ظاهراً خارجی ها به خوبی قدر این استان زیبا را دانسته اند. (جاذبه های گردشگری ایلام)

ایرانی‌ها چقدر به خارج از کشور رفته‌اند؟

جهانیان آمار گردشگران خروجی از ایران طی 6 ماه نخست امسال را 3 میلیون و 700 هزار نفر اعلام کرد که 14.7 درصد رشد منفی داشته است.

وی درباره میزان تأثیرگذاری تبلیغات و شناخت از ایران گفت: 81 درصد گردشگران ورودی شناخت قبلی و آشنایی با ایران داشتند، 14.5 درصد از طریق تورهای گردشگری و رایزنان به ایران جذب شده‌اند، 4 درصد بر اثر تبلیغات ماهواره‌ها و تنها نیم درصد از طریق نمایشگاه‌های خارجی تمایل به سفر به ایران را پیدا کرده‌اند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید